You are currently viewing FLAMENCO

FLAMENCO

Przedłużamy wspomnienia z wakacji. Gorąca Hiszpania?! Tak!

FLAMENCO !

W Hiszpanii mówi się, że „flamenco es de corazon” – flamenco pochodzi z serca – i to pokazuje, czym się flamenco gra, tańczy i śpiewa.

Właśnie sercem.

Nauka tańca flamenco to spotkanie z nową dla nas kulturą muzyczną i rzadko słyszanymi rytmami.
Zaczynamy od podstaw i od rytmów, które znamy – dlatego na zajęciach dla początkujących zwykle tańczymy choreografię w stylu (palo) tangos. Jest to styl radosny, utrzymany w pulsującym rytmie na 4, bardzo kobiecy i zmysłowy.
 
 
Zajęcia poprowadzi Maia Bańska – tancerka i instruktorka tańca flamenco.
 
Co tańczymy?
Kurs dla początkujących obejmuje naukę podstaw flamenco, a więc właściwej postawy tanecznej, charakteru tańca, podstawowych ruchów dłoni i ramion (w tym
charakterystycznych ruchów nadgarstków), kroków oraz prostych figur, które następnie połączymy w choreografię. Dodatkowym elementem będzie praca z wachlarzem, a choreografia będzie tańczona wolniej i spokojniej.
 
 

Strój
Odpowiednim strojem do ćwiczeń są wygodne spodnie dresowe i t-shirt. Do tańca będą potrzebne również buty – na stabilnym, szerokim, niewysokim obcasie, z zakrytymi palcami i piętą. Tancerki flamenco ćwiczą i występują w specjalnych butach, ale warto w nie zainwestować kiedy wiesz już, że flamenco jest dla Ciebie.

Rozpoczynamy zapisy. Zajęcia ruszają już od września.
 tel. 518 529 551