Aleksandra Wojtanowicz-Piętowska

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (specjalność pedagogika baletowa). Od 2007 roku pracowała jako pedagog tańca baletowego i współczesnego m.in. w Akademii Isadora i Egurolla Dance Studio. W 2012 roku otworzyła swoją szkołę tańca Dance Now na warszawskim Wawrze.

 W latach 1996–1999 była tancerką Państwowego Związku Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, następnie kierownikiem baletu i tancerką  w Teatrze Syrena (do2010 roku), gdzie stworzyła choreografie do spektakli: „Klub Hipochondryków” i „Klub Hipochondryków 2” (w reż. Wojciecha Malajkata), „Won!” (w reż. Barbary Borys-Damięckiej), „Bożyszcze kobiet” (w reż. Cezarego Morawskiego) i „Ósmy grzech – Wołodia Wysocki” (w reż. Romana Kołakowskiego).

Tworzyła i tworzy oprawy choreograficzne do pokazów mody i wyborów miss (m.in. autorka scenariusza, choreograf i reżyser Koncertu Finałowego Miss Polonia 2008, choreograf Koncertu Miss Polonia 2005 oraz Koncertu Finałowego Miss Warszawy 2001 reżyserowanego przez Janusza Józefowicza). Jako choreograf i tancerka współtworzyła koncert autorstwa Krzesimira Dębskiego z okazji setnej rocznicy istnienia firmy PZU oraz koncert w reżyserii Krzysztofa Jaślara w Operze Leśnej w Sopocie. Tworzyła choreografię i tańczyła w programie „Muzykogranie”. Występowała także w innych „roztańczonych” programach telewizyjnych, m.in.: „Sylwester z Jedynką”, „Zostań gwiazdą” i „To było grane”. Występowała u boku takich sław jak Demis Roussos, Kayah, Alicja Majewska, Wojciech Gąsowski, Bogusław Mec oraz aktorów: Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Krystyna Sienkiewicz, Teresa Lipowska, Katarzyna Groniec, Katarzyna Skrzynecka, Jacek Bończyk, Piotr Gąsowski i Piotr Polk.

 

Już w wieku 15 lat zaczęła się również doszkalać na warsztatach w Polsce i za granicą. Po skończeniu szkoły średniej wyjechała na studia do Torunia, gdzie trenowała pod okiem Piotra Jagielskiego i już w wieku 20 lat zaczęła prowadzić pierwsze zajęcia taneczne z baletu, jazzu i tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży.

W 2016 roku zatańczyła w musicalu „Tajemnica Tomka Sawyera”, zrealizowanego przez Teatr Muzyczny w Toruniu.  Przez ponad rok szkoliła się we Włoszech, w szkołach tańca „Naturalmente Danza” w Perugii i  „Opus Ballet Centro Coreografico” we Florencji. Dwukrotnie współpracowała z włoską firmą Jolly Animation i pracowała jako animatorka i tancerka.

Obecnie już od 3 lat wspołpracuje z szkołą tańca Dance Now Aleksandry Wojtanowicz Piętowskiej, gdzie prowadzi zajęcia min z baletu, jazzu i tańca nowoczesnego.

© Copyright 2020 - Szkoła Tańca i Akademia Teatru DANCE NOW!